Breyton logo

Historie firmy Breyton design GmbH

Existují věci, které již nelze vylepšit, ale lze je individualizovat.

Breyton Design stojí na funkčnosti, eleganci a individualitě. Vývoj produktů pro vozy BMW se u Breytonu vyznačuje kompetentním inženýringem ve všech výrobních stupních. Již od samého počátku vývoje využívá společnost Breyton GmbH nejaktuálnější technologie jako například výpočtovou metodu konečných prvků pro strukturální analýzu použitých materiálů k posouzení pevnostních vlastností nově navrhovaných výrobků. Precizní tuning vozidel – zaměření na to podstatné je právě oním prvkem, který dává výrobkům Breyton punc exkluzivity.

Již během studií byla automobilová technika a autodesign pro vlastníka společnosti Breyton design GmbH, pana Edmunda Breytona neoblíbenějším koníčkem. Velmi záhy bylo zřejmé, že své vášni pro tuning vozidel nemůže odolat a proto již dva roky po ukončení studií založil v roce 1982 projekční inženýrskou kancelář EBS ve městě Stockach. Těžiště činnosti mladé firmy leželo hlavně ve vývojových zakázkách a designových studiích pro různé automobilové úpravce a výrobce, ponejvíce pro AMG a BMW.

Díky enormnímu růstu celého odvětví spatřil Edmund Breyton možnost etablovat se na trhu s vlastním prodejním programem a uvedl tak v roce 1985 na trh svou první designovou řadu aerodynamických prvků.

Počátkem roku 1987 začal vývoj a výroba slitinových disků kol. V návaznosti na silnou poptávku po úpravách motorů a zvyšování výkonu přišel také vývoj a nabídka výkonových kitů. Razantní rozvoj v mnoha směrech si následně vyžádal i větší nároky na velikost provozovny.

historie.jpg, 21kB

Podnik přejmenovaný na Breyton design GmbH se tak přestěhoval do vlastního provozního areálu o velikosti 6000 qm ve městě Stockach. Od roku 1992 byly posléze na veškeré modely BMW nabízeny aerodynamické prvky, hliníková kola a tuning motorů. V roce 2000 převzala společnost 57% podíl ve švýcarské společnosti Schweizer Motorenschmiede, která je dnes zavedena pod názvem Breyton Swiss. Výsledkem této spolupráce bylo dosažení vedoucí pozice v oblasti tuningu motorů a kompresorové technologii, což vyvrcholilo v podobě nejrychlejšího BMW řady 3 od Breyton s výkonem 528 PS.

Kompletní podvozky, stabilizátory a tlumiče výfuků ucelovaly tuningovou paletu nejen pro trojkovou řadu BMW. Enormně narůstající poptávka po superkvalitních a exkluzivních slitinových kolech vedla k silné orientaci na vývoj disků kol. Breyton design GmbH má v současnosti jako tuningový podnik největší sortiment designů a rozměrů kol ze všech BMW-úpravců. Klíčem k úspěchu jsou vysoké požadavky na kvalitu, které na sebe a své dodavatele společnost Breyton design GmbH klade a velmi důsledně kontroluje. Stejně jako u všech tuningových podniků jsou neustále získávána nová odbytiště. Kola Breyton jsou dostupná ve více jak 20 zemích světa, včetně SRN, USA, Japonska, Singapuru.

Breyton design GmbH je na přední pozici mezi úpravci vozů BMW. Kreativita, inovace a nejvyšší kvalita jsou pro tuto skutečnost rozhodující. Tyto hodnoty zároveň tvoří základ firemní filozofie.


HOR webdesign
0.002